25 минути

Бујар Османи прв собра 10.000 потписи

Кандидатот за претседател на ДУИ, Бујар Османи, преку видео порака на фејсбук од својот дом вечерва соопшти дека собрал над 10.000 потписи за неговата кандидатура.

“Веста дека се собрани над 10 илјади потписи ме најде во домашен амбиент, додека ја барав поддршката и од моите најблиски“, напиша Османи кусото обраќање.

Тој заблагодарувајќи се на сите за големата поддршка посака позитивна кампања,  во која кандидатите за претседател ќе се натпреваруваат со идеи и