25 минути

Путин и Зеленски се обвинуваат за терористичкиот напад

Нападот врз концертната сала во Москва кој се случи синоќа и загинаа 143 луѓе, ги зголеми руско-украинските тензии, со префрлања на вината. Украинскиот претседател Володимир Зеленски го обвини рускиот претседател Владимир Путин дека се обидува директно да ја префрли вината на Украина, која воопшто и не е виновна, вели Зеленски.
Нападот во петокот врз градската сала на Крокус беше со експресен епилог- одговорноста ја презеде фракција на Исламската држава во Авганистан, на што Путин воопшто не верува.