25 минути

Прва порака на Кејт Миделтон по операцијата

Кејт Миделтон, британската принцеза од Велс, се заблагодари на јавноста за поддршката во неделата во својата прва јавна порака откако беше подложена на абдоминална операција во јануари, објавувајќи слика на која е со нејзините три деца.
На фотографијата која ја направи нејзиниот сопруг, престолонаследникот Вилијам, Кејт (42) е насмеана и изгледа здраво опкружена со принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот.
„Ви благодариме за добрите желби и континуираната поддршка во последните два месеци“, напиша Кејт во пораката на платформата X.
„На сите им посакувам среќен Ден на мајката.”