25 минути

На “Богородица“ се чекаше и по еден час за излез од Македонија

На граничниот премин Богородица, за излез од Македонија, се чекаше во пет колони, можеби и повеќе од еден час за влез во соседна Грција.
Некои од граѓаните по денешниот, неработен 1 мај, ги спојуваат и Велигденските празници дури и до следната недела.

Од АМСМ утрово информираа дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.