25 минути
Категорија

Фокус

Насилство врз новинарите: Неказнивоста мора да сопре

„Лута сум, гневна сум. Бев нападната два пати- на изборите во јули 2020 година, а вториот пат, во декември, 2020. Но, внимавајте, сега сум лута и гневна. Тогаш, кога се случија тие напади бев изгубена, изолирана, оставена сама на

Diners Club Македонија со најголема донација за кампањата „Биди и ти Дедо Мраз“ на здружението „ЗА…

Компанијата Diners Club Македонија донираше најголем број пакети со храна, мали кујнски апарати и средства за лична хигиена на Здружението за млади без родители „ЗА ТЕБЕ - 4U“, како дел од новогодишната хуманитарна кампања „Биди и ти Дедо

Diners Club Macedonia со поддршка за македонските уметници и идните млади креативци

Diners Club Macedonia ја даде својата поддршка за основањена новата фондацијата на брендот „Божиновски“, наменета за стипендирање на млади домашни уметници. Преку учество на аукциската продажба на

АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА СОПСТВЕН ЦЕНТАР ЗА ЕДУКАЦИЈА И ЗА ОБУКИ

Човечкиот потенцијал има огромно значење за растот и за развојот на „Алкалоид“ АД Скопје, а професионалниот пристап во работењето, просперитетот на компанијата и нејзиниот кредибилитет се должат на децениското инвестирање во компаниското

Отсега со Diners може да се плаќа на рати ширум светот

Diners Club Македонија ја известува јавноста, како и сите свои корисници, дека почнувајќи од 1-ви декември 2021 г. со картичките на Diners Club ќе може да се плаќа на рати, како и да се подигнува готовина на рати низ целиот свет. Оваа

Diners Club Македонија го доближува брендот поблиску до сите граѓани со својата нова кампања „Кога…

Голем број поволности и рати без камата за сите членови и на сите продажни места во рамки на кампањата Компанијата Diners Club Македонија започна нова, смела кампања за репозиционирање на својот бренд, со која Diners картичките

Стопанска банка а.д. Битола ја бележи најуспешната година во своето работење

Заокружувајќи ја неизвесната и предизвикувачка 2020 година со сигурен и утврден успех, Стопанска банка а.д. Битола комплетно подготвена, со јасна визија и цели за делување ја започна деловната 2021 година, која сега, по завршени три

Поетско читање во Струга за Блаже Конески

Во рамки на прославата за 30 години од независноста на РСМ, компанијата „Инфомедиа Системи“ организираше поетско читање во Струга, како прва активност од проектот „Блаже Конески - Проста и строга македонска песна,

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува. Реновирана и модернизирана бензинската станица…

Макпетрол“ АД е компанија која во својот работен фокус постојано ги следи потребите на своите потрошувачи. Работејќи по највисоки стандарди кога станува збор за транспорт и продажба на нафтените деривати, на

АПИС: Министерството за финансии глуво за нашите барања

Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) соопштува дека Министерството за финансии остана глуво на нашите апели и ги достави измените на Законот за организирање игри на среќа во Собранието на Република Северна Македонија. Во
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram