25 минути
Категорија

Фокус

Шаховскиот клуб АЛКАЛОИД ќе учествува на  Светскиот сениорски екипен шампионат за ветерани за 2023…

Најсилното шаховско натпреварување за сениори/ветерани во светот, чија организација од страна на Светската шаховска организација (ФИДЕ) е доделена на Шаховската федерација на Македонија, ќе се одржи од 18 до 29 септември, во

ШК Алкалоид со двојна круна на Екипните шампионати на Македонија за 2023 година ја потврди…

И машката и женската екипа на ШК Алкалоид со максимален ефект и со седум победи во седум кола стигнаа до Шампионските титули во својата конкуренција. За машката екипа на Алкалоид ова е 11-та последователна титула и вкупно 25-та

Адора го отвори луксузниот апарт хотел „21st Century Zlatibor “- новото вистинско место за…

Завршема е изградбата на “21st Century Zlatibor Spa & Wellness” by Adora, новиот ултра луксузен комплекс на “Адора”на Златибор, кој на почетокот од август ги отвори своите врати за првите гости. Упатените оценуваат дека се работи за 

АЛКАЛОИД со раст на консолидираните продажби од 18 %, инвестиции од 15,2 милиони евра и со 106 нови …

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – јуни 2023 година продажбите достигнуваат 6.293.741.761 денари, што е за 19 % повеќе во споредба со истиот период од минатата година. Вкупните консолидирани

АЛКАЛОИД започна процес на целосна дигитализација и автоматизација

1 / 1АЛКАЛОИД започна процес на целосна дигитализација и автоматизација на процесите во сегментот Фармација преку имплементација на најсовремениот систем Manufacture Execution System – AlkaMES АЛКАЛОИД АД Скопје, како глобална и

Етнографски филмски фестивал ”Илинденски денови”

Интернационалниот етнографски филмски фестивал “Илинденски денови” е настан кој претставува широк спектар на етнографски филмски теми и авторски пристапи во истражувањето на традиционалниот, но и на современиот начин на живот на човечките

Алкалоид“ – најпосакувана македонска компанија за вработување во 2022 година 

На манифестацијата беа доделени награди во вкупно 7 категории, а ’Алкалоид’ ја доби наградата како апсолутен победник, односно се закити со титулата ’Најпосакуван работодавец за 2022 – најпосакувана македонска

АЛКАЛОИД: Продажби од 70,5 милиони евра и зголемен извоз за 28%-јануари-март 2023

1 / 2АЛКАЛОИД со раст на консолидираните продажби од 20 %, инвестиции од 5,6 милиони евра и со 47 нови вработувања во земјава во периодот јануари – март 2023 г. Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во

Алкалоид во соработка со ”Св. Кирил и Методиј”

Алкалоид“ потпиша нов меморандум за соработка со Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ за Програмата за практикантство Со цел овозможување дополнителни услови за професионално профилирање на студентите и за усвојување

Алкалоид“ прогласен за водечки инвеститор во регионот 

За инвестираните 104,1 милиони евра во изминативе 5 години, Коморскиот инвестициски форум на Западен Балкан го прогласи „Алкалоид“ за водечки инвеститор во регионот По повод петгодишнината од формирањето, Коморскиот инвестициски форум на
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram