25 минути

Потпретседателот на “Лукоил” ненадејно почина

Потпретседателот на рускиот енергетски гигант „Лукоил“, Витали Робертус, ненадејно почина на 54 години, со што станува четврти менаџер на „Лукоил“ кој починал од почетокот на војната во Украина. Причината за смртта не е наведена во соопштението на оваа компанија.
Со длабоко жалење објавуваме дека потпретседателот Виталиј Владимирович Робертус ненадејно почина на 54-годишна возраст“, ​​се вели во соопштението за печатот, а пренесува руската новинска агенција Тасс.